Filtry absolutne HEPA

Filtry absolutne HEPA

Filtry absolutne (HEPA) służą odfiltrowaniu zanieczyszczeń drobnych (sadza, pyłki, bakterie, pyły itp.). W praktyce oferowane filtry zatrzymują zanieczyszczenia mechaniczne o rozmiarze 0,3 µm. Zazwyczaj stosuje się je jako filtry końcowe w systemach klimatyzacji.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo filtry absolutne wszystkich typów

W zapytaniu proszę o podanie szczególnych warunków w jakich mają w/w pracować jeśli takie występują. To pozwoli nam dopasować filtry absolutne HEPA do Państwa indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Zachęcamy również do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi zastosowania oferowanych filtrów.

Filtry absolutne HEPA w instalacjach wentylacyjnych

Filtry absolutne znajdują zastosowanie w instalacjach użytkowanych w pomieszczeniach o wysokich i bardzo wysokich wymaganiach dotyczących czystości powietrza. Z ich doskonałych właściwości korzysta m.in.:

Dodatkowo filtry absolutne HEPA znajdują zastosowanie w indywidualnych urządzeniach. Wykorzystuje się je w komorach laboratoryjnych, odkurzaczach i urządzeniach przeznaczonych do oczyszczania powietrza.

Klasy filtrów HEPA

Filtry absolutne są dostępne na rynku w siedmiu klasach o skuteczności całkowitej filtracji od 85% (filtry stosowane w obiektach przemysłowych, oczyszczaczach powietrza, odkurzaczach i klimatyzatorach) do skuteczność 99,999995% (filtry produkowane dla przestrzeni, w których obowiązują restrykcyjne wymogi w zakresie czystości powietrza).

Warto przy tym pamiętać, że do prawidłowego działania filtra HEPA niezbędne jest jego właściwe osadzenie.